3a II LO a/2014/2015

Klasa: 3 a
Wychowawca: Katarzyna Bochenek

1 Bujakiewicz Katarzyna Przewodniczacy
2 Gospodarczyk Jagoda skarbnik
3 Spychalski Damian z-ca przewodniczacego
4 Stalowski Tomasz sekretarz

 Wspaniała Asia

Dnia 9 marca w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyła się prudnicka edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Z naszej szkoły brały udział: JOANNA GRYGIEL, ANNA GURGUL, DARIA KOSTKA, GABRIELA PADLIKOWSKA, AMANDA SZELĄG, EWELINA ZACKA. Lureatką została „ZŁOTEJ ÓSEMKI” została Joanna Grygiel z klasy IIIa , która będzie reprezentowała  nasz powiat i szkołę na eliminacjajach XXI ogólnopolskiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w Warszawie  w dn. 15-16 IV 2015r. Pozostałe uczestniczki zostały wyróżnione „Srebrnymi Ósemkami”

Wędrówka po pograniczu polsko – czeskim, 17-18.10.2013

W dniach 17-18.10.2013r. wybrani uczniowie klas IB i IIA II Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu „Współpraca między szkołami i instytucjami publicznymi na granicy czesko-polskiej w zakresie edukacji to większe szanse na rynku pracy”.

Celem wspólnej dwudniowej wędrówki po polsko-czeskim pograniczu było zapoznanie się z regionem uczniów szkól średnich z Jeseników i Prudnika. Młodzież dostała podzielona na pięć mieszanych grup czesko-polskich. Każdej grupie został przydzielony jeden student geografii z Uniwersytetu Palackiego z Ołomuńca. Wspólnie odwiedziliśmy różne miejsca i zastanawialiśmy się nad problemami pogranicza i możliwościami ich rozwiązania.

W pierwszym dniu wspólnej wycieczki zwiedzaliśmy Fabrykę Maszyn w Ondrejovicich .Zakład specjalizuje się w produkcji urządzeń ciśnieniowych dla przemysłu petrochemicznego i rafineryjnego. Firma eksportuje swoje produkty do krajów Unii Europejskiej, USA , do Rosji i na Bliski Wschód. Zatrudnia około 100 osób(w tym również Polaków).

Następnie przejechaliśmy do Nysy , gdzie mogliśmy zwiedzić hale produkcyjne firmy Mega, która specjalizuje się w produkcji naczep, przyczep i zabudów. Firma eksportuje swoje wyroby między innymi do Norwegii, Rosji i kraje UE. Zatrudnia około 300 pracowników.

Narodowe Święto Niepodległości – Apel 2013

043 (1)

Wycieczka mikołajkowa do Opola

2 grudnia klasa 3 ET wraz z klasą III A były na wycieczce w Opolu. Wyjazd obejmował coś dla ducha – kino i coś dla ciała –kręgle.